Am șanse de a rămâne însărcinată ?

Sarcina

Postata de AnoniMa cu 3 saptamani in urma.

Am 3avorturi ultimul l-am făcut la 3 luni jumate acum un an jumate in urma

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 saptamani

Buna ziua,

In mod general, avorturile repetate pot creste riscul de complicatii in sarcini viitoare si pot ingreuna conceperea, depinzand de procedura folosita si de starea de sanatate generala.

Totusi, deoarece fiecare situatie este unica, este esential sa va consultati cu un profesionist in domeniul sanatatii, care sa va poata da un raspuns bazat pe istoricul dvs. medical specific si starea dvs. generala de sanatate.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Avortul/avortul-efecte-secundare_7820