albirea dintilor poate afecta copilul?

Sarcina

Postata de micuta 30 cu 10 ani in urma.

Nu stiu daca sunt sau nu insarcinata, sunt ingrijorata ca mi-a intarziat ciclu 4 zile, nu am un ciclu regulat, acum fac si un tratament de albire al dintilor si imi este frica sa nu fie nociv pt bebelus in caz ca sunt insarcinata. Am facut si un test de sarcina si a iesit negat.

Raspunsuri (2)

Mihaela

acum 10 ani

de ce nu folosesti o pasta de dinti naturala ? toate tratamentele chimice normal ca afecteaza absolut tot organismul, eu spre exempu folosesc o pasta de dinti cu aloe si propolis, nu contine flour ( cancerigen ), are efect de albire (fara aditivi de albire), are efect terapeutic, stopeaza sangerarea gingiilor, este pata de dinti nr in 1 in America , in urma unui studiu efectuat de revista "sanatate". iti recomand acesta pasta de dinti . pt contact 0740 469 668

maria6657

acum 10 ani

Albirea dintilor acasa -
http://track.ibright.ro/product/iBright/?uid=2484&sid=649&pid=134&bid=adc***aec