Ajutorrrrrr

Sarcina

Postata de Bubi12 cu 10 ani in urma.

In 23 ianuarie am avut un contact sexual care nu s-a finalizat, am avut in februarie ciclul menstrual regulat, insa luna aceasta, nu mi-a venit inca. Mentionez ca au trecut 2 zile de cand trebuia sa imi vina. Nu am niciun simptom cum ca as fi insarcinata, insa imi este foarte frica. Va rog ajuta-ti-ma cu un raspuns. Vreau sa va spun ca am 17 ani deci e posibil ca ciclul sa nu mi se fi regulat inca. Ajutati-ma

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa efectuati un test de sarcina sau sa consultati medicul ginecolog.

GeorgianaR

acum 10 ani

Daca luna trecuta menstruatia a venit normal ca si cantitate si aspect,nu prea sunt sanse sa fii insarcinata.Pentru linistea ta,fa un test iar daca e negativ,foloseste o metoda contraceptiva daca nu doresti un copil.Poti ramane gravida si din lichidul seminal care este secretat inainte de finalizare.