Ajutor?

Sarcina

Postata de Andrada2003 cu un an in urma.

Buna tuturor, Am 20 de ani iar luna trecuta pe data de 8 mi a venit ultima menstruatie iar pe 18 am avut primul contact sexual cu iubitul meu dupa 2 ani jumatate in care nu mai facusem nimic. Nu m am simtit tocmai ok sa fac asta, am fost putin stresata si tensionata in momentul ala motiv pt care am sangerat in timpul actului si dupa act. Totul a fost protejat iar prietenul meu nu a ejaculat in prezervativ insa menstruatia mea nu a venit inca, sunt putin speriata, sunt sanse sa fi ramas gravida? Tin sa mentionez ca mereu am avut un ciclu menstrual neregulat iar acum ceva timp am luat anticonceptionale la prescriptia medicului pentru reglarea acestuia insa dupa 7 luni de tratament am renuntat din a mai lua deoarece nu ma simteam tocmai bine.

Raspunsuri (1)

a

acum un an

Buna ziua,

Daca menstruatia intarzie mult si sunteti ingrijorata cu privire la o posibila sarcina, cel mai bine ar fi sa faceti un test de sarcina pentru a exclude aceasta posibilitate. Va recomandam sa consultati un medic ginecolog pentru o evaluare suplimentara si pentru a determina cauza intarzierii menstruatiei.

Va punem la dispozitie o lista de medici ginecologi: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie