ajutor

Sarcina

Postata de elizza01 cu 8 ani in urma.

buna tuturor.. am 6 ani de cand sunt casatorita si nu am ramas insarcinata. nu am luat anticonceptionale si nici nu ne-am ferit de vre-o eventuala sarcina chiar daca la inceput nu ne gandeam sa avem un bebe. dar de vreo 2 ani incercam si nu reusesc sa raman insarcinata.. va rog orice sfat e binevenit. imi puteti recomanda vre-un medic bun.

Raspunsuri (1)

Andreea

acum 8 ani

buna Eliza! este posibil sa suferi fie de endometrioza fie sa se fi format vreun chist,impotriva acestora poti recurge la o interventie laparoscopica,eu am decurs la ea deoarece am fost diagnosticata cu endometrioza si nu puteam ramane gravida.dupa aceasta intervenite,care nu a fost una dificila ,chiar am putut pleca linistita si pe picioarele mele acasa fara probleme,am reusit cu ajutorul medicului meu domnul doctor Istoc Silviu sa raman insarcinata.tot dansul a efectuat si aceasta interventie laparoscopica deoarece este specializat si am avut si inca am mare incredere in el.Ii poti scrie si pe facebook si sigur iti va raspunde si are si site. sper ca te-am ajutat!