Cum pot gasi un medic care sa imi urmareasca sarcina?

Sarcina

Postata de alexandramary cu 9 ani in urma.

Buna ziua. Am 26 de ani si sunt insarcinata in 6 luni, Sunt disperata am fost la Bucur la camera de garda cu trimirete si acolo m-a facut o doctorita cu ou si cu otet ca nu trebuie sa vin acolo decat daca avortez sau nasc. Vreau sa ma indrume si pe mine cineva clar sa stiu ce am de facut. Unde trebuie sa merg in Pavilionul B?! Si acolo ce fac ma duc la ce doctor vreau si ii spun ca vreau sa imi tina evidenta sarcinii? pe bune deci nu stiu cum sa procedez, nu prea am stat prin spitale si nu sunt familiara cu procedurile care trebuie facute si nici nu am bani de aruncat pe fereastra sa indop medicii cu averi. Vreau si eu un medic care sa imi vorbeasca ca unui om normal sa imi explice si sa nu imi ia pielea de pe mine. Nu vreau sa ma dau cu capul de pereti ca am un ingerash in burta si nu am cum sa fac analize nesemnificative pe care sa dau o caruta de bani. Astept si eu un sfat, o indrumare ceva ca nu stiu ce sa mai fac.

Raspunsuri (3)

Oana 009

acum 9 ani

Buna Alexandra,

Iti pot recomanda un medic de la spitalul CFR2, care iti poate supraveghea sarcina si te poate indruma.
Poti cauta info pe net despre dr Dr. Azdasher Naszan, poti suna acolo sa vezi cand il gasesti.
Sarcina usoara

alexandramary

acum 9 ani

Multumesc Oana pentru raspuns, am sa ma informez cu privire si la medicul sugerat de tine. Cum am spus, caut sa nici nu imi ia pielea de pe mine, sunt tanara, sanatoasa fara avorturi sau alte probleme in ginecologie, fara istoric medical incarcat al familiei deci nu vad rostul la o mie de analize care nu fac decat sa bage bani in buzunar la stat (exemplu testul pentru hepatita sau sindromul Down). Sper sa fie ok. multumesc inca o data pentru raspuns si urari.

Utilizator11713264216

acum 2 saptamani

Presupun ca ai gasit un medic, ai o recomandare?