AJUTOR

Sarcina

Postata de ighs cu 10 ani in urma.

Incerc sa raman insarcinata de cateva luni. Luna aceasta, perioada fertila a fost intre 3 si 10 august. Am avut contact in fiecare din zilele respective. Ma sperie totusi ca de pe 3 august si pana azi, pe 21 august, sanii ma dor. Uneori mai intens, alteori mai putin. S-au marit, sunt mai tari si se observa, daca te uiti atent, vene verzui. Culoarea mamelonului nu s-a modificat. E normal sa-mi simt pieptul mai greu 18 zile la rand? Poate fi asta o sarcina? Am avut si mici intepaturi in ovare, in ambele. Mai ales seara. Va rog dati-mi un raspuns. N-am cum sa ajung la doctor pana la jumatatea lunii septembrie.

Raspunsuri (3)

Alinusha

acum 10 ani

Da poate sa fie o sarcina dar eu nu inteleg de ce te sperie faptul ca te dor sanii?ce e asa grav?Spui ca vrei sa ramai gravida dar in acelasi timp zici ca te sperie faptul ca te dor sanii.Numai inteleg nimik!Oricum e normal sa te doara sanii in timpul sarcinii si sa-i simti putin mai tari.Nu trebuie sa te sperie acest lucru!Dar un test de sarcina ti-ai facut?

Alinusha

acum 10 ani

Da poate sa fie o sarcina dar eu nu inteleg de ce te sperie faptul ca te dor sanii?ce e asa grav?Spui ca vrei sa ramai gravida dar in acelasi timp zici ca te sperie faptul ca te dor sanii.Numai inteleg nimik!Oricum e normal sa te doara sanii in timpul sarcinii si sa-i simti putin mai tari.Nu trebuie sa te sperie acest lucru!Dar un test de sarcina ti-ai facut?

ighs

acum 10 ani

E normal sa te doara 20 de zile la rand? De obicei simt o tensiune inainte de CM si aia dureaza cel mult 2-3 zile. Sper din suflet sa fie o sarcina. Abia pe 26 august pot sa fac test, daca e sa ma iau dupa calendar. Azi ar fi trebuit sa-mi vina menstruatia. Simt insa in continuare intepaturi usoare in ovare iar tricoul am impresia ca ma zgarie, chiar daca e din bumbac si larg. Multumesc pentru raspuns, Alinusha. Sper din suflet sa fie o sarcina.