ajutor

Sarcina

Postata de vise_colorate84 cu 11 ani in urma.

Am facut in ianuarie sex neprotejat dar el nu s-a terminat in mine.eu nu sunt asa sigura.dar nu am avut nici un simptom de sarcina,ciclul menstrual mi-a venit normal.dar tot am impresia ca burta mi se mareste de pe o zi pe alta desi nu simt sa ma stranga pantalonii in zona burtii.e posibil sa fiu insarcinata sau doar e o impresie de-a mea?

Raspunsuri (3)

FreeStyle11

acum 11 ani

Daca nu ai simptome nu esti insarcinata, stai linistita.Pana sa ti se mareasca burta mai intai apar simptomele specifice(greata, varsaturi, ameteli).Fa un test sa fi mai sigura, dar iti spun ca nu e nevoie.

vise_colorate84

acum 11 ani

ok.mersi.ma gandesc si eu ca nu sunt dar sti cum e cu imaginatia omului :P.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Efectuati un test de sarcina si consultati medicul ginecolog. Astfel, veti avea raspuns cert.