AJUTOR

Sarcina

Postata de martie cu 12 ani in urma.

BUNA ZIUA PE 17 SAPT.MI-A VENIT ULTIMA DATA MENSTRUATIA SI PRIN URMARE MI-AM FACUT UN TEST DE SARCINA CARE A IESIT POZITIV.BUCURIE MARE.PANA SA AJUNG LA CONSULTUL CU MEDICUL DE FAM. AM AVUT DURERI ABDOMINALE PERSISTENTE SI AM FOST LA SPITAL.AICI MI-AU FACUT EXAMEN GINECOLOGIC SI ECOGRAFIE VAGINALA.MI-AU SPUS CA TOTUL E BINE ,CA VAGINUL ESTE BINE INCHIS DOAR CA SACUL BEBELUSULUI E UN PIC DESPRINS,VREAU SA STIU CE INSEAMNA ASTA SI CE URMARI VOR FI,LA FEL CE TREBUIE SA FAC IN CONTINUARE,CA IMI DORESC ACEST COPIL.NU MI-AU SPUS NICI CE VARSTA ARE SARCINA.LA MEDICUL DE FAM. ABIA SAPT. CARE VINE AM CONSULTATIA,DAR PANA ATUNCI SUNT FOARTE DISPERATA.VA ROG AJUTATI-MA SI PE MINE.MULTUMESC

Raspunsuri (1)

maria

acum 12 ani

bunaseara singurul lucru pe care poti sa-l faci e sa incerci sa stai cat mai mult in pat daca se poate mai tot timpul
ti sa desprins sacul copilului doar intro parte dar daca faci prea mult efort ti se va desprinde de tot si vei pierde sarcina
sper ca totul sa mearga bine