ajutor

Sarcina

Postata de carina86 cu 13 ani in urma.

va rog sa ma sfatuiti!!in octombrie am avut contacte sexuale ...luam anticonceptionale,insa inainte cu cateva zile le-am luat la ore nu tocmai la aceeasi ora....de atunci mi-a venit menstruatie normal.am intrerupt anticonceptionalele luna trecuta,timp in care am avut contacte sexuale doar protejate....insa acuma mi-.a intarziat menstruatia 1 sapt....ce se intampla??de ce??va rog dati-mi un rasp...multumesc

Raspunsuri (10)

carina86

acum 13 ani

va rog sa ma sfatuiti!!in octombrie am avut contacte sexuale ...luam anticonceptionale,insa inainte cu cateva zile le-am luat la ore nu tocmai la aceeasi ora....de atunci mi-a venit menstruatie normal.am intrerupt anticonceptionalele luna trecuta,timp in care am avut contacte sexuale doar protejate....insa acuma mi-.a intarziat menstruatia 1 sapt....ce se intampla??de ce??va rog dati-mi un rasp...multumesc

Pena

acum 13 ani

DACA TE-AI PROTEJAT, ESTE POSIBIL SA FIE O DEREGLARE HORMONALA. ANTICONCEPTIONALELE luate fara analize hormonale prealabile duc la perturbarea ciclului menstrual, de multe ori. Citeste prospectul si vezi efectele secundare.

Iuli

acum 13 ani

Pai e simplu, fa un test de sarcina. Sansa sa fii gravida e ff mica.

carina86

acum 13 ani

mi-am facut..si a iesit negativ....dar ma sperie faptul ca imi intarzie...niciodata nu mi-a intarziat:(
anticonceptionalele le-am intrerupt luna trecuta...timp in care m-am protejat....dar nu stiu ce se intampla:(mi-e frica de ce s-a intamplat in octombrie,cand am avut contacte neprotejate,doar ca de atunci mi-a venit normal...pana acum

Iuli

acum 13 ani

Adica tu chiar crezi ca ai putea fi in luna a 5-a de sarcina?! Tu stii cum arata o femeie in luna a 5-a de sarcina?!

carina86

acum 13 ani

nu stiu...ca nu am fost insarcinata niciodata...dar mi-e tare frica....dar din ce cauza e posibil sa imi intazie atunci?

Iuli

acum 13 ani

Dintr-o simpla dereglare hormonala. Nu suntem robotei, mai apar si " devieri" de la norma :) ia niste vit E si nu te ingrijora.

carina86

acum 13 ani

multumesc luli...sper sa fie asa....poate si de la stres acum...

oana86

acum 13 ani

du/te la medic fa un control ginecologic si unul psihologic,probabil e ceva pe sistem nervos,de nu iti mai vin menstruatiile...si da/mi un raspuns dupa aceea..

carina86

acum 13 ani

nu cred ca psihologic am nevoie...nu mi-a venit o data...am cerut un sfat oana86...nu o ironie...