ajutor!!!!!!!!!

Sarcina

Postata de cretzulick cu 13 ani in urma.

buna.ma numesc eliza si am 20 de ani.am ciclu menstraul regulat in fiecare zi de 25 a luni(fiind si prima zi).de obicei ma tine 5 zile (+/- 1).am o problema mai delicata.ultimul contact sexual l-am avut in data de 11.01,neprotejat dar mentionez ca prietenul meu nu si-a dat drumul in mine.insa astazi am avut o stare de ametiala si ma doare burta ca si atunci cand sunt pe menstruatie.mi-e foarte teama!as vrea sa fac un test de sarcina insa stiu ca maxim dupa o saptama de la contactul sexual e cel mai bine de realizat.asadar e prea devreme!!!va rog ajutati-ma voi si spuneti-mi daca e posibil sa fiu insarcinata!pls mult!mc anticipat

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Test de sarcina la 3 saptamani dupa contact sau 1 saptamana de intarziere. Orice contact sexual neprotejat de prezervativ in orice moment al lunii chiar fara ejaculare poate insemna o sarcina din cauza lichidului preejaculator sau o BTS.

Succes!

valentina

acum 13 ani

fiecare femeie reactioneaza diferit si are simptome/semne diferite in caz de sarcina; daca tu spui ca ai un ciclu regulat, in fiecare zi de 25 a lunii, atunci ai un ciclu de 29-30 zile, ceea ce inseamna ca acel contact de pe 11.01 a fost in zona de risc; chiar daca ejacularea nu a avut loc in interior, lichidul seminal contine si el spermatozoizi care isi fac treaba.
protejati-va copii, sunteti tineri si organismul reactioneaza f repede; astfel apar sarcini nedorite, si urmeaza pacatul....