ajutor

Sarcina

Postata de selinuta20 cu 14 ani in urma.

vreau sa ramn gravida am avut ciclu prima zi 20 februarie acum cred ca sunt in perioada fertila am un ciclu de 28 de zile regulat.spunetimi cum sa fac vreau sa raman neaparat gravida imi doresc si eu si sotul meu.facem dragoste in fiecare seara in perioada fertila.

Raspunsuri (2)

silvia

acum 14 ani

In perioada fertila, dupa ce faci sex, nu te spala pana dimineata. Incearca sa-ti pui o perna sub fund, sa stea mai ridicat un pic decat abdomenul. Succes!!!

rusca

acum 14 ani

Buna ma numesc Raluca si timp de 2 ani am fost innebunita sa raman gravida.Faceam sex neprotejat chiar de mai multe ori pe zi /noapte si 5 teste de sarcina pe luna.Abia cand m am relaxat si sexul n a mai fost mijlocul de a ramane gravida am ramas si aacum sunt insarcinata in 14 sapt.Secretul este sa te relaxezi si da mi crezare si mie cand mi s a spus acest lucru mi se parea ca nu voi ramane niciodata si totusi s a intamplat a doua luna dupa ce ma resemnasem.Un lucru f important este sa l lasi pe sotul tau sa si refaca spermatozoizii.Calitatea lor scade odata odata cu frecventa sexului.Sa auzim numai de bine si de un bebe sanatos.Succes