Ajutor! - sarcina cu probleme!!!

Sarcina

Postata de anna1968 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Am 43 de ani, am o fetita de 5 ani nascuta dupa cca 5 ani de tratamente si proceduri ( inseminari, laparoscopii si altele...) si am urmatoarea problema:

CM - de35-40zile
Ultima CM - 18.01.2012

Pe 01.03.2012 -am facut mai multe teste si au iesit pozitive.
Banuiesc ca, conceptia a avut loc pe 18.02.2012.

Am un gust metalic in gura si in rest nicmi, rau, dureri sau altceva.
Astazi am fost la un ecograf abdominal si rezultatele sut - uter 74-60 si un endometro fibromatos de 12mm.

Mentionez ca mai am trei sarcini pierdute la 7-9 sapt ( oprite in evolutie) in 2003, si doua in 2009.

Iau de pe 01.03.2012 doua utrogestan seara si acid folic ( asa am luat la toate sarcinile la indicatiile medicului de atunci care imi spunea ca la primul test pozitiv sa trec pe utrogestani)

Acum am o usoara sangerare rosie , curata spre roz. si o stare febrila ( ca inaite de CM)

Este posibil sa fie o sarcina normala cu un endometru atat de mic, si sa nu se vada nici macar sacul?

Astept raspunsul di parerile dumneavoastra,

Multumesc

Raspunsuri (3)

ley

acum 12 ani

cred ca nu ai de ce sati faci probleme este totul ok

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

orice sangerare aparuta in timpul sarcinii este anormala, si va recomand sa va prezentati la medicul ginecolog .
sarcina trebuie confirmata prin teste specifice de sange (beta HCG seric), o examinare pelvina la medicul ginecolog.

anna1968

acum 12 ani

Va multumesc,

Din pacate era sarcina de 7 sapt. oprita in evolutie.
Totul s-a terminat cu un chiuretaj....