ajutor, posibila sarcina?

Sarcina

Postata de Miauuu cu 10 ani in urma.

Sunt putin stresata de frica de a ramane insarcina..acum nu stiu in ce situatie ma aflu. Prietenul meu a incercat sa ma penetreze cu prezervativ(amandoi virgini) si nu a reusit. A renuntat la prezervativ si la penetrare..dar mi-e teama ca o parte din acel lichid preejacuator a ajuns pe langa vulva. nu s-a produs ejacuarea..si nici penetarea completa( nu a reusit sa ma dezvirgineaze). Asta s-a intamplat pe 23 septembrie.acum suntem in 10 octombrie si menstruatia trebuie sa imi vina pe 14,dar eu..la cateva zile dupa contact simteam greturi(probabil induse..pentru ca ma macina foarte tare chestia asta)..si de acum 2 zile am niste dureri la nivelul sanilor(ca cele inainte de menstruatie)..dureri de ovare(ma inteapa..dar recunosc, am stat uda la picioare si m-a plouat de cateva ori) si azi am observat o scurgere maronie. Din cate am citit pe net..poate fi vorba de nidatie. Cred ca sunt putin paranoica in legatura cu asta..dar mi-e foarte teama.

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Sansele de sarcina sunt fff mici, chiar imposibile. Nu este cazul sa te ingrijorezi.

miaau

acum 10 ani

Si spottingul acela de la ce poate fi?

MembruMobileApp150330210427745

acum 7 ani

Buna sunt noua pe aici va citesc parerile voastre. Am si eu o nelamurire eu aveam CM neregulat in februarie am fost la ginecolog pt ca eu si sotul meu ne dorim un copil mia dat sa iau 6 luni de tratament pt reglarea CM si in ajutarea sa ovulez pe 19 septembrie am terminat tratamentul dar inca nimik pe 7 octombrie mia venit ma tinut doar pe 7,8,9 dar fff putin pete rozalii si ultima zi maro am foarte mari dureri de cap somnolenta stari de greata ameteli si dureri persistente jos, febra musculara si ma enervej din orice am facut 3 teste dar toate au fost negative. E posibila o sarcina??? Ast un raspuns va multumesc anticipat!!!