ajutor...este posibil sa raman insarcinata?

Sarcina

Postata de crisss88 cu 8 ani in urma.

buna.am luat 5 ani neintrerupt anticonceptionale, luna trecuta am fost la un control si mi-a descoperit o ectopie si mi-a dat ovule, am facut pauza de pastile o jumatate de luna si cealalta jumatate am luat pastile. acum la inceputul lunii mai trebuie sa-mi vina ciclu si nu mi-a venit. este posibil sa fiu insarcinata, sa ma duc sa iau un test?

Raspunsuri (4)

Ioana

acum 8 ani

Medicul a recomandat sa intrerupi pastilele si sa iei doar jumatate de luna?
Este posibil sa se fi produs o dereglare, dar pentru siguranta ta poti face si un test

crisss88

acum 8 ani

medicul mi-a spus cat timp fac tratament cu ovule sa nu mai iau pastile si cand termin sa le iau in continuare, o sa-mi cumpar un test .

Ioana

acum 8 ani

In mod normal medicamentele se intrerup pentru o luna de zile si apoi se reincep in prima zi de menstruatie. Din acest motiv e posibil sa se fi produs o dereglare si menstruatia sa intarzie.

Ioana

acum 8 ani

Ma scuzati am facut dragoste la 16 ani nu a curs deloc singe... El nerealizind ca nu are prezervative ...Posibil sa ramin virgina?