ajutati-ma va rog e urgent

Sarcina

Postata de selinuta20 cu 14 ani in urma.

buna fetelor sunt la ovulatie de 3 zile si am facut dragoste pentru ca vreau sa am un bebe astazi mia curs o picatura de sange oare ce inseamna am ramas?sunt speriata ajutati-ma va rog nu vreau sa il pierd daca am ramas.

Raspunsuri (3)

Sheila

acum 14 ani

Nu ai cum sa pierzi o sarcina care inca nu "s-a prins".Linistestete, ai facut un control si investigatii inainte de a incerca sa ramai insarcinata? Esti ok din punct de vedere al organelor genitale, nu chisturi, rana pe col....
Daca toate sunt ok, nu cred ca ai de ce sa-ti faci probleme.
Un Paste fericit si sa auzim de un bebe

monica

acum 14 ani

daca esti asa agitata ai mai multe posibilitati sal pierzi.stai linistita e prima regula.asteapta o zi fa un test de sarcina sau daca nu suna un ginecolog sa fii mai sigura.oricum stai in pat si nu fa efort pana nu stii sigur.nu te apleca foarte mult si nu te spala cu apa fierbinte specialmente in cada.monica

studenta la medicina

acum 14 ani

selinuta20, ca sa fii sigura ca esti insarcinata si sa nu dai banii aiurea pe un test de sarcina mai bine astepti urmatoarea menstruatie sau cel putin o saptamana pana sa faci testul. pe testele din farmacii scrie ca le poti face si mai repede dar e posibil ca fecudarea sa nu aibe loc in aceeasi zi sau nivelul tau de hormoni hCG sa nu creasca in deajuns de mult ca testul sa iasa pozitiv. sa stii ca este foarte important sa vezi un medic inainte sa vrei sa ai un bebe deoarece anumite analize si prescriptii te pot ajuta sa ai un bebe sanatos. multa bafta