afecteaza cromul sarcina?

Sarcina

Postata de gherman mihaela cu 11 ani in urma.

din februarie,am inceput sa iau crom ptr.a slabi,iar ultimul cm l-am avut in 26 februarie. Am facut un test de sarcina in 30 martie si a iesit negativ. e posibil sa fii facut testul prea devreme,si sa nu fie depistata sarcina? si daca sunt insarcinata,poate afecta cromul evolutia sarcinii sau bebelusul?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu, nu afecteaza sarcina sau fatul decat daca este luat in exces ( ceea ce nu cred ca este cazul).

gherman mihaela

acum 11 ani

multumesc mult! dar ma puteti lamuri de la ce cantitate se considera ,,exces,,? eu am continuat sa iau dupa ce am facut testul care a iesit negativ.In total am luat o cutie de 30 de tablete si din a doua am luat cam 10 tablete. si care ar fii consecintele daca am luat prea mult?