adn copil

Sarcina

Postata de mariaelena cu 12 ani in urma.

Buna seara
Spuneti-mi va rog daca e posibil sa se schimbe adn-ul copilului in cazul unui contact sexual cu alt barbat in sarcina de 4 saptamani,poate fi el tatal copilului decat cel din momentul conceptiei.Stiu ca poate parea o intrebare aiurea dar am auzit multe si as dori un raspuns din partea dvs
Va multumesc

Raspunsuri (3)

snickeritza

acum 12 ani

nu se poate.ti-ai dori sa se poata?

Medic Epuran

acum 12 ani

ADN-ul copilului nu se poate modifica. ADN-ul copilului se formează în momentul concepţiei (în momentul concepţiei, părinţii pun în comun una dintre copiile genelor lor)

Andra

acum 12 ani

Nu vreau sa te superi, as vrea sa stiu si eu ce varsta ai,din moment ce pui aceasta intrebare ma gandesc ca nu ai mai mult de 19-20 ani.Ai conceput acel copil cu sotul sau ma rog partenerul tau,din moment ce ovulul se intalneste cu spermatozoidul ia nastere un embrion acel embrion care mai tarziu va deveni fetus iar apoi copil in toata regula e conceput de tine si acel barbat.cum sa se mai schimbe ceva si ce se mai poate schimba? copilul e deja conceput.sau ai vrea sa poata fi al celui de-al doilea?cum zicea si snickeritza.