Administrarea Efectin ER in sarcina

Sarcina

Postata de anna_83 cu 14 ani in urma.

ana_83 Buna ziua,sunt intr-un mare impas,sufar de tulburare de anxietate generalizata de aproape doi ani si iau efectin er de 75mg,tratament ce o sa il urmez inca doi ani.Eu imi doresc ff mult un bebe insa nu stiu,efectinul prezinta risc fetal?

Raspunsuri (1)

irinuca

acum 14 ani

Acest medicament are o gramada de reactii adverse, nu este recomandat pe perioada sarcinii si alaptarii. Discuta cu medicul specialist despre problemele tale si dorinta de a avea un copil
Numai bine