Adina

Sarcina

Postata de ADINA_1977 cu 10 ani in urma.

Buna! nu am fost la medic petru ca cred ca suntem prea mici si nu ne vedem, ultimul cm a fost pe 27 aprilie, conceperea bebelui a fost pe 10-11 mai, voi ce spuneti?! ne vedem?

Raspunsuri (9)

dalina2007

acum 10 ani

in cazul meu am conceput bebele pe 26 apr si l-am vazut la eco pe 31 mai;
ca si idee stiu ca se vede si la 5 sapt de la ultimul cm; in cazul meu l-am vazut la 6 sapt si 3 zile

ADINA_1977

acum 10 ani

buna dalina 2007, pe 15 iunie am programare, sper sa-l pot vedea si sa fie in regula.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

La 5-6 saptamani va putea fi vizualizat prin intermdiul ecografiei transvaginale.

ADINA_1977

acum 10 ani

multumesc, dar as dori sa stiu cum sa calculez, tinand cont de ultimul cm sau de data conceperi

dalina2007

acum 10 ani

se calculeaza de la ultimul cm

ADINA_1977

acum 10 ani

multumesc

ADINA_1977

acum 10 ani

cu mare durere va informez ca sarcina mea sa oprit din evolutie, va doresc sarcina usoara in continuare celor cu burtici iar celor care trebuie sa nasca, nastere usoara. Va pup

dalina2007

acum 10 ani

imi pare tare, tare rau! sa fii puternica si sa te ajute Dumnezeu cu un bebe sanatos pe viitor

ADINA_1977

acum 10 ani

multumesc, esti o draguta