ACTUL SEXUAL

Sarcina

Postata de sorilau cu 13 ani in urma.

Buna , impreuna cu iubitul meu am constat faptul ca viteza cu care el ejaculeaza , dupa pararea noastra ,este mica, noi incercand sa dam viata unui bebe si "lucrand" in acest sens , intrebarea mea ar fi , conteaza aceste lucru pt a putea ramane insarcinata ? ajunge sperma la locul potrivit ? are destula putere ? Multumesc !

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

Da ajunge. Insa inainte de a concepe un copil, trebuie amandoi sa va faceti toate analizele, inclusiv el spermograma si anqlize pt BTS, hormonale, etc, sa va rezolvati orice probleme de sanatate aveti, mai ales tu, ca sa nu te trezesti cu vreo infectie, vreo hernie sau cine stie ce netratat, deoarece in timpul sarcinii nu se poate trata nimic iar unele afectiuni ale parintilor pot crea malformatii copilului. Apoi, renuntati complet la alcool, tutun, mancare nesanatoasa, nopti nedormite si medicamente cu cel putin 2 luni inainte de a concepe. Faceti miscare amandoi. Abia dupa ce ati facut toate aceste analize si ati trecut la un stil de viata sanatos, puteti incerca sa faceti un bebe, ac***a siguranta ca ati facut tot posibilul pt ca acesta sa fie sanatos si fericit.

sorilau

acum 13 ani

iti multumesc !

sorilau

acum 13 ani

iti multumesc !

Barbu

acum 13 ani

Cu ce instrumente ati masurat viteza de ejaculare si care-i unitatea de masura? Ati comparat datele cu ale altor persoane? Numai specialistii pot pune diagnostice corecte, nu se fac aprecieri ochiometrice.

Psh Ioana Panculescu

acum 13 ani

nu stiu cum poti aprecia tu viteza Cel mai bine sa se duca sa faca o spermograma