acte necesare la nastere

Sarcina

Postata de Diana Maria5 cu 16 ani in urma.

Buna. sunt insarcinata in luna a sasea si as dori sa stiu ce acte sunt necesare pentru nastere. ma intereseaza in mod deosebit daca se poate aduce adeverinta de salariat din partea tatalui in cazul in care acesta lucreaza iar mama nu are venit. multumesc mult

Raspunsuri (2)

Diana Maria5

acum 16 ani

Buna. sunt insarcinata in luna a sasea si as dori sa stiu ce acte sunt necesare pentru nastere. ma intereseaza in mod deosebit daca se poate aduce adeverinta de salariat din partea tatalui in cazul in care acesta lucreaza iar mama nu are venit. multumesc mult

melone1

acum 14 ani

Citat:
buna in primul rand iti doresc o nastere usoara..:) nu iti trebuie decat buletinul ata nu adeverinta nimik totul e gratuit eu am nascut la sp sf pantelimon urgente si nu mia trebuit decat buletinul ca sa te interneze eu am nascut acum 7 luni am o fetita de 7 luni si nu mia trebuie nimika te poop si ai grije de tine si de bb

buna!sunt insarcinata in 16 saptamani,insa nu m-am hotarat la ce spital...si cu ce medic sa nasc.imi doresc ce-i mai bun atat pt mine cat si pt bebe.la momentul de fata,sunt consultata de doi medici,unul de la cantacuzino,celalalt de la sf pantelimon.m-am hotarat insa la metoda de nastere:cezariana cu rahi.la cantacuzino,unde am incredere deplina in medic,nu am acceptul managerului,iar la sf pantelimon(ca-i aproape de casa,are aparatura performanta,si face cezariana la cerere) nu cunosc medicul cum lucreaza.as dori,daca sunteti dragute sa-mi spuneti cate ceva despre dr manta adela(am cautat pe net...dar nimic),cum e ca medic.va multumesc!