acidophilus si sarcina

Sarcina

Postata de Livia23 cu 13 ani in urma.

Am unele probleme de digestie ,astfel ca mi s-a recomandat sa iau Acidophilus with Psyllium, pt 3 luni. Daca in decursul acestor 3 luni raman insarcinata, (imi doresc un copil), credeti ca va afecta fatul? Cred ca daca raman insarcinata va fi necesar intreruperea consumului de Acidophilus, nu-i asa? Totusi, daca deja am consumat acest supliment alimentar si raman insarcinata, va afecta fatul???

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Uita-te pe prospect! Pe toate prospectele scrie daca medicamentul e periculos pentru femei gravide...

Livia23

acum 13 ani

Din pacate, aici nu scrie nimic, am studiat atenta prospectul, nimic despre gravide. Doar ca e indicat pt orice varsta.

Iuli

acum 13 ani

Atunci fie intreaba un medic, fie cel mai simplu protejeaza-te pe durata tratamentului si ramai gravida dupa. Nu cred ca e asa o mare graba ma gandesc...

gatej elena

acum 13 ani

mai fetelor sunt insarcinata in 7 luni si am candida de la inceputul sarcinii o mie si una de trat am f si degeaba c sa fac pot sa iau acidophiluus ?