a trei-a sarcina

Sarcina

Postata de gangulita cu 11 ani in urma.

buna am 32 de ani ,am 2 fete una de 9 ani si cealalta de 2ani si 4 luni si sant din nou insarcinata.Nu stiu sigur in ce luna sant dar ultimul ciclu menstrual l-am avut in luna iulie.As vrea sa stiu la cate luni incepe sa miste bebelusul,pt.ca am unele senzatii ca cate o data ar misca.Va multumesc

Raspunsuri (2)

Sigada

acum 11 ani

Mergeti la un control ginecologic, unde medicul va confirma sarcina si in urma ecografiei va poate stabili si varsta gestationala a sarcinii. In general, femeile insarcinate incep sa perceapa miscarile bebelusului incepand cu saptamana 18-20 de sarcina, iar daca se afla deja la a doua-treia sarcina, miscarile fetale sunt resimtite putin mai devreme, in jurul saptamanii 16 de sarcina.

gangulita

acum 11 ani

va multumesc bineinteles ca ma voi duce la un dr.ginecolog
va pup