a 3 sarcina

Sarcina

Postata de narcisa_1982 cu 12 ani in urma.

buna . Am si eu o intrebare . am avut pana acum 2 cezariene acum 6 si 8 ani . As dori sa raman din nou insarcinata , dar se pare ca nu reusesc. Ciclul este in general normal , dar in ultima perioada , din cauza stresului s-a dereglat , adica nu imi mai vine la 28 zile . Ultimul interval a fost de 16 zile .
Cum pot sa fac sa raman insarcinata ,?
La primele 2 sarcini nu am avut probleme de acest gen . Multumesc''

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 12 ani

Medicul ginecolog ce spune?

narcisa_1982

acum 12 ani

medicul ginecolog a spus ca nu sunt probleme , ca doar daca as fi pe o onsula oustie mi-ar garanta ca nu as mai putera ramane insarcinata . Dar inrerc deja de 1 an sa raman

Iuli

acum 12 ani

Va sfatuiesc sa mergeti si la un endocrinolog, sa fie totul in regula dpdv hormonal. Si eventual si sotul sa faca un control, sa stiti ca e totul in ordine.

TataNicu

acum 12 ani

In cazul ciclului neregulat, numai norocul va poate face sa ramaneti insarcinata. Noi am reusit destul de greu dupa 1 an si 3 kuni de incercari si dezamagiri. Si fericirea s-a produs, deci orice este posibil. Masurati-va temperatura intravaginal, cea crescuta fiind favorabila. Nu o faceti tot timpul si... fi-ti relaxati.

narcisa_1982

acum 12 ani

multumesc, deci sanse mai am . Acum voi incerca si folosind testele de ovulatie