6 luni

Sarcina

Postata de Mirela93 cu 15 ani in urma.

e posibil ca la o sarcina de 6 luni sa fie prezent ciclul menstrual? Subiectul are 18 ani. Rog raspuns urgent pe [email protected]

Raspunsuri (2)

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Exista posibilitatea aparitie menstruatiei peste sarcina, numai ca sangerarea este mai putin abundenta si tine mai putine zile. Am auzit de gravide care au avut si 4 luni menstruatie peste sarcina. De 6 luni...nu stiu ce sa zic.
Cel mai bine este ca persoana in cauza sa-si faca un test de sarcina si/sau un control ginecologic.
Numai bine!

constantin473834

acum 15 ani

se poate daca are placenta previa si ar trebui sa fie sub supraveghere medicala daca are asa ceva.