36 saptamani de sarcina

Sarcina

Postata de Giuliatm cu 11 ani in urma.

Buna ziua.Am o intrebare,poate cineva a mai patit asa ceva....
Saptamana trecuta la ecografie copilul era intors cu capusorul jos,pregatit pentru nastere. La controlul de saptamana asta insa si-a schimbat pozitia ,sta cumva cu capusorul si piciorusele in sus ,si cu spatele in partea de jos a burtii....
Nu inteleg de ce si-a schimbat pozitia?....Se mai intoarce oare in pozitie normala?
Medicul meu a zis ca si daca nu se intoarce sa stau linistita ,ca va fi scos in siguranta,eu fiind programata pentru o cezariana,ac***a si prima nastere tot prin cezariana.

Raspunsuri (1)

Corina

acum 11 ani

Asa este, cum v-a spus si medicul cu care veti naste. Prezentatia este importanta pentru o nastere naturala. La cezariana nu conteaza daca fatul e in prezentatie craniana sau nu. Va urez nastere usoara si un copil sanatos!