2luni de la avort si prezervativul rupt

Sarcina

Postata de MembruMobileApp331386 cu 6 ani in urma.

Buna seara, pe data de 2mai am facut un avort ...si nu am avut probleme... Ciclul a fost regulat.. Dar.. Acum vreo 7-8 zile.. Am avut contact sexual.. Si s a rupt prezervativul, la interval de 6-7h am luat escapelle... Mentionez ca eram in a 4a zii de ciclu... Iar dupa administrarea pastilei cm s a oprit.. Si a revenit dupa 2-3zile si si a urmat cursul... Este posibil sa fiu iar însărcinată?... Va multumesc mult! Cu stima si respect!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/metodele-de-contraceptie-afla-care-ti-se-potriveste_15666