Ce ar putea fii ma poate ajuta cineva cu o parere pana ajung la medic ?

Sangerari uterine

Postata de Bianca cu 3 saptamani in urma.

Scurgeri usore maronii înainte de mestruatie cu 2 saptamani ?

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului

acum 3 saptamani

Buna ziua,

Aceasta problema poate fi normala in unele cazuri, insa poate semnala si o conditie medicala cum ar fi endometrioza, polipii uterini, fibroamele sau chiar o sarcina extrauterina.

Totusi, pare mai probabil ca aceasta sa fie o sangerare de ovulatie, ceea ce este normal si se intampla la multe femei.

Cu toate acestea, pentru a fi sigura, este bine sa mergeti la ginecolog pentru un control.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/tot-ce-trebuie-stiut-despre-sangerarile-din-timpul-ovulatiei_17916
sfatulmedicului.ro/Endometrioza/dr-chadi-muheidli-medic-primar-obstetrica-ginecologie-cum-tratam-endomet_18954
sfatulmedicului.ro/Afectiunile-colului-uterin/ce-trebuie-sa-stim-despre-polipii-uterini-cu-dr-laura-mustata-medic-spec_18998

Bianca

acum 3 saptamani

Mentionez ca am avut si un avort spontan pe data de 16.04 poate fii si din cauza asta?

SfatulMedicului

acum 3 saptamani

Buna ziua,

Este posibil ca evenimentele anterioare precum un avort spontan sa afecteze sanatatea sau fertilitatea dvs. actuala. Totusi, este important sa discutati cu un medic pentru a intelege mai bine aceasta situatie.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Avortul/efectele-pierderii-unei-sarcini-asupra-ciclului-menstrual_17034
sfatulmedicului.ro/Avortul/avortul-spontan-pierderea-spontana-a-sarcinii_1051