Sange in materii fecale?

Sangerare

Postata de MembruMobileApp1515245112 cu 6 ani in urma.

Buna ziua... astazi cand am fost la toaleta am observat sange in materiile fecale (sange deschis la culoare, rosu aprins)... m-am gandit ca este de la hemoroizii interni.. dar si acum dupa 3 4 ore daca ma duc la baie sa urinez si ma fortez putin sangerez. Imi poate da cineva un sfat sau de la ce poate fii?? Pt ca nu pot merge la medic astazi fiind sambata

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/sangele-in-scaun-hemoragiile-digestive_579