este normal sa mi curga sange dupa ce am facut o prima data cateva zile??

Sangerare

Postata de Utilizator11707172501 cu 3 luni in urma.

am facut o cu iubitul meu si acum imi curge sange este normal?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Daca sangerarea a aparut imediat dupa prima ta experienta sexuala, poate fi vorba despre ruperea himenului, care este un fenomen normal. Totusi, daca sangerarea persista mai multe zile si este insotita de durere, ar putea fi semnul unei infectii sau altor probleme medicale - in acest caz, trebuie sa te prezinti la un medic. Nu trebuie sa te panichezi, dar nici sa ignori simptomele.

Alege un medic specialist potrivit pentru tine: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/sangerarea-vaginala-ce-este-normal-si-ce-e-patologici_1176
sfatulmedicului.ro/Infectii-genitale-feminine/infectiile-vaginale-micotice_1048