un mic ajutor va rog

Sanatatea mentala

Postata de Viorica29 Angelica cu 11 ani in urma.

am un copil de 6ani intr-o zi a ametit,a transpirat roata-nprejurul cefei.Iam facut toate investigatiile,dar niciun medic nu mi-a dat un rezultat un rezultat clar.Dar din noiembrie 2012 un medic mi-a dat sa-i administrez tratamentul acesta : SEDATIF PC cate un sfert de 3ori pe zi si ACETAZOLAMIDA ARENA de 250 mg de 2 ori cate un sfert pe zi. De cand ii dau acest tratament in fiexare luna ii se face rau si mai nou ii vine sa si vomite si imi zice ca vede dublu,va rog frumos ajutatima sunt disperata!
Va multumesc !

Raspunsuri (3)

anka

acum 11 ani

poate ca inainte de tratament trebuia investigata cauza. vi s a recomandat un RMN sau un computer tomograf? daca nu, incercati sa va interesati in legatura cu aceasta posibilitate.

Viorica29 Angelica

acum 11 ani

tomograf iam facut, enceflaglama,iam facut la inima, toate analizele de sange si cu toate astea nimeni nu a putut sa imi zica exact ce are.Chiar si azi ia fost rau la gradinita.

Gabriel

acum 10 ani

Atunci cand esti bolnav medicii cauta ceva boli comlicate si daca nu gasesc spun ca nu ai nimic . Din pacate mai exista si boli mai simple care ne cauzeaza neplaceri dar pe care mediicii nu le prea cauta.Aceste transpiratii de care spuneti pot fi cauzate de o gastroenterita . Daca da va puteti ajuta cu vitamine B1,B6 -injectabil si cu medicamente care contin magneziu. Daca doriti mai putem tine legatura [email protected]