Tulburarea Tourette

Sanatatea mentala Sindromul Tourette

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

buna ziua.ma numesc dayra stef si am un prieten care sufera de aceasta boala de 26 de ani. a fost peste tot unde s-a putut si unde si-a putut permite dar rezultatele se lasa in continuare asteptate.acest sindrom tourette il chinuie in continuare.a debutat in jurul virstei de 5 ani, iar acum dragos are 31 de ani.si se simte la fel de rau, poae chiar mai rau.va rog din suflet, ajutati-ne cu un sfat, incotro ne putem indrepta?suntem chiar disperati.va multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Nora5

acum 15 ani

Buna Stef
Tulburarea Tourette este o afectiune neurologica, incearca sa mergi cu prietenul la neurolog sau la psihoterapeut
Numai bine

ionela86129200

acum 15 ani

Buna Dayra! Te pot indruma la Spitalul ,,Alexandru Obregia Bucuresti. Daca doresti sa vorbim, ma poti contacta la ID ladylid39. Mult succes!