stresul

Sanatatea mentala

Postata de merybel cu 12 ani in urma.

buna ziua ..am si eu o problema nici nu stiu cum sa incept...mie tare frica....de la un timp simt ca si cum tot din jurul meu se schimba,am impresia ca nu mai pot face lucrurile asa de bine cum le faceam inainte,dar asta dureaza cam vreo 1 sau chiar mai mult....tare mie frica sa cred ca am ceva la cap,si ca am luato razna,ma gandesc ca si de la stresul din ultimul timp.,cateodata simt ca ma inteapa capul,.....in urma cu cateva luni am avut un accident si mam lovit la cap...am fost la spital miau facut analize dar nu am nimik.....nush ce sa fac va rog dati-mi un raspuns.multumesc

Raspunsuri (2)

Psiholog Liliana Puchea

acum 12 ani

Buna seara
Bineinteles ca acel accident in afara impactului fizic a avut un impact psihologic
Poate pina in acest moment ati fost axata pe a face fata, a va recupera ceea ce nu a permis sa va relaxati
Pe de alta parte este normal sa fiti si speriata insa pina la un anumit punct, iar dumneavoastra este posibil ca sa fi ajuns in acel punct
Puteti primi ajutor specializat apelind la un psihoterapeut care va poate ajuta in a vedea ce anume desclanseaza aceste simptome dar si cum sa va puteti accesa resursele interioare astfel incit sa va puteti desfasura viata in mod optim neumbrita de aceste spaime

Liliana Puchea
Psihoterapie
Consiliere psihologica
Telefon 0722207760
Adresa cabinet Bucuresti, Bdul Natiunile Unite, nr.8, bl.104, sc.5, et.4, ap, 96
psihoterapiecabinet.com.ro

merybel

acum 12 ani

multumesc foarte mult ptr raspuns,mias dori sa merg la un control dar momentan nu pot ptr ca sunt plecata din tara poate ma puteti ajuta cu ceva