sindromul meniere

Sanatatea mentala

Postata de Moldoveanu cu 14 ani in urma.

buna ziua, prietenul meu a fost diagnosticat in urma cu doi ani cu sindromul meniere si a-si vrea sa stiu daca aceasta boala in timp ii poate afecta sanatatea mentala sau fertilitatea

Raspunsuri (5)

ionica

acum 14 ani

Boala Meniere este o afectiune vestibulara ce produce un set de simptome recurente ca urmare a acumularii unor mari cantitati a unui fluid denumit endolimfa la nivelul urechii interne. Nu are nici o legatura cu fertilitatea...

Nelu

acum 14 ani

De trei ani de zile urmez tratamentul cu BETASERC ,dat de medic,in urma stabilirii diagnosticului Sindrom Meniere. In ultimele luni simt o slabire in greutatea corporala.Mentionez ca Betasercul il iau cu Omez intrucat am un ulcer gastro-duodenal.
Astept comentariul dumneavoastra si va multumesc !

cata

acum 13 ani

Sindromul meniere il dau 30 % din medicii neurologi,dar doar 3% din medicii o.r.l.Eu am fost diagnosticat cu sindromul meniere,iar eu de fapt aveam un hematom.Multe investigatii am facut.....rmn,eeg,radiografii cervicale,angiografie.Am luat betaserc 6 luni degeaba.Este vorba de gandirea pozitiva si cat mai multe tratamente naturiste.Sanatate sa aveti

moldoveanu roxana

acum 14 ani

slabirea in greutatea corporala cred ca se datoreaza acelui ulcer , din cate expilcatii am primit de la medici , betasercul este tolerat foarte bine de organism .
prietenul meu ia acest medicament de aproximativ un an si in privinta greutatii chiar nu au fost probleme.
sanatate multa!

vio

acum 14 ani

Am Boala Meniere de 17 ani (acum am 40 de ani) , nu exista vindecare . Tratamentul care m-a ajutat cel mai mult este urmatorul: betaserc, piracetam si arlevert (la sfatul medicului) dar si mai important este modul de viata -fara stres, fara sare, fara alcool, fara tigari si multa liniste si rugaciune .Doamne ajuta.