numai pot

Sanatatea mentala

Postata de razvansteel cu 11 ani in urma.

Buna ziua am si eu o problema de ceva timp simt asa fruntea amortita si parca o simt ridicata sus si nu e comcomitenta cu gura ...cum e la fiecare om..adik parca am doar o lume a mea nu stiu cum sa va zic am fost si la neurologie mi-am facut rmn nu mia iesit nimic...ce sa fac? am niste furnicaturi deasupra la tampla si pe frunte ce sa fie oare ca innebunesc :( am avut si niste certuri cu mama ma stresa numai pot si parca m-am inchis in mine asa sa numai vb cu nimeni si am ramas asa ce sa fie?

Raspunsuri (2)

Psih. Roxana Olaru

acum 11 ani

Buna ziua,

Va recomad sa mergeti la un consult la medicul psihiatru. Uneori disconfortul psihic se traduce prin simptome somatice (corporale). Cel mai bine este sa vorbiti cu un psihiatru si veti hotari in functie de ce va constata care vor fi pasii urmatori.

razvansteel

acum 11 ani

am fost .....da nu prea mi-a fost de mare ajutor .....ma gandeam la o consulatie la un pshiolog ...? ce ziceti ?:D