nu pot sa dorm noaptea

Sanatatea mentala

Postata de mari_mari2310 cu 13 ani in urma.

de o saptamana nu mai pot sa dorm noatea sau sa ies afara din camera .intronoapte nu stiu exact ori eu am visat ori sotu a vorbit in somn si spunea "raspundetima raspundeti"iar eu din clipa aceea nu mai pot sa dorm sau sa ies in bucatarie sau baie nu mai stiu ce sa fac

Raspunsuri (8)

Iuli

acum 13 ani

Si ce daca ai visat asa sau a vorbit sotul in somn? Nu inteleg de ce te-a afectat asa de mult ca a spus "raspundeti"... S-a mai intamplat ceva?

mari_mari2310

acum 13 ani

NU ABSOLUT NIMIC

Iuli

acum 13 ani

Pai atunci de ce v-a afectat asa? V-ar fi afectat mai putin daca ar fi spus "ma duc sa cumpar rosii"? ...Nu inteleg. Incercati sa treceti peste, nu inseamna nimic, orice om viseaza tot felul de p***ai (ca il inseala partenerul/partenera, ca a murit cineva apropiat, ca vine apocalipsa, ca e in rai, ca se darama casa, tot felul de p***ai induse de creierul uman - nu inseamna ca se vor intampla vreodata, ci doar ca omul e stresat) sau vorbeste la fel tot soiul de aiureli in somn, fara ca acestea sa aiba legatura cu realitatea. Pur si simplu ati visat sau a vorbit sotul in somn, nimic mai mult...De ce sa va afecteze asa?

Psih. Maria - Laura Cojocaru

acum 13 ani

Poate ca o discutie cu un psihoterapeut ti-ar fi de ajutor.

alina

acum 13 ani

mergi la un medium ei au solutii

tiberiu

acum 12 ani

buna nici eu nu pot sa dorm noaptea am momente cand pot dormi cand pot cand nu pot sa dorm nici pofta de mancare nu am si mi suna capu de numa,, am fost la medic si mia zis ca sunt stresat mia dat sa iau eurovita anti stres dar degeaba va rog din suflet sa mi spuneti si mie ce sa fac?

Ajutor 1

acum 11 ani

tiberiuv incearca sa nu te mai stresez asa mult si sa fii obosit cand dormi adica sa fi cat mai descarcat

Graty

acum 8 ani

In primile 5 min dr somn e posibil sa ai halucinati de accea ai auzit...