Nu mai stiu ce sa fac...

Sanatatea mentala

Postata de AndreeaSkittles cu 10 ani in urma.

Am 18 ani,in ultima luna am avut aceleasi simtome ca o gravida....si totusi nu sunt,de ceva vreme ma enervez foarte repede si din orice,cand ma enervez incepe sa mi se faca rau (tremurat in tot corpul,stare de lesin,etc) am avut o luna plina de proiecte in care am fost implicata mai mult sau mai putin cu voia mea...in fine,am fost destul de stresata....de sapt trecuta am terminat-o cu proiectele si totusi starile parca mi s-au agravat....mi-a venit menstruatia acum 2 zile...iar de atunci bag in mine calciu in disperare(stiu ca am lipsa de calciu) ma ia cu tremuratul...nu mai pot tine nimic in mana,nu fumez,nu beau nici macar cafea sau energizante,nu mananc cipsuri,mezeluri etc ci doar mancare gatita,fructe,legume....dulce de cativa ani nu mai mananc asa mult...ce-i drept mananc mai sarat.Vad de la un timp neclar(port ochelari,dar sa mi se fi schimbat dioptriile in 2-3 luni? ) dorm ca ursuletul...mananc mult si nu ma pot ingrasa....iar mama continua cu replica "nu ai nimic" desi eu simt ca nu-mi e bine!!! ce p

Raspunsuri (2)

a

acum 10 ani

Doar romanii sufera spasmofilie,lipsa de calciu,doar la romani calciu pica,cade,pleaca si se plimba!Pentru orice senzatie de rau este acuzat calciul asta care in fond variaza de la ora la ora daca te hiperventilezi,conditiile de recoltare si in plus eticheta aceasta cu lipsa de calciu o au persoanele nevrotice,anxioase, persoanele care lesina ''''''''pe fond de stres'''''''' sau au stari de rau ''''''''pe fond de stres'''''''' somatizezi ,deci ai nevoie de sprijinul unui psiholog nu de calciu ingurgitat in disperare de cauza, crizele reale de calciu apar in cazul persoanelor carora li s-au extirpat sau le-au fost afectate glandele paratiroide repet,deci,crizele de nervi in cazul tau pot fi si crize de conversie,mergi la psiholog,iar daca problema nu se rezolva prin terapie,mergi la psihiatru pentru anxiolitice!

Evanghelic

acum 10 ani

Daca ti-ai pierdut speranta si simti ca nu mai ai niciun rost, daca o boala sau o suparare te apasa si nu stii ce sa mai faci, nu dispera, prieten drag! Exista o speranta! E Domnul Isus Hristos, Fiul lui Dumnezeu. Cauta-L pe El... http://c***a