De mai mult de 10 ani am luat toate antidepresivele din Romania. Acum iau brintelliz si nu ?

Sanatatea mentala

Postata de MembruMobileApp1518722646 cu 6 ani in urma.

simt nici o ameliorare.AS FACE terapie anticonvulsivanta dar nu stiu unde se face.Sufar de depresie majora.De 1 an si jumatate nu am iesit din casa.Ma ingrijeste mama dar ma intreb cat va mai putea.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Depresia---tristetea-patologica/depresia-simptome-tratament-urmari-cazuri-celebre_7380

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Buna seara! Depresia majora nu se trateaza cu anticonvulsive, ci cu psihoterapie si tratament psihiatric - la un momemt dat putand a renunta la tratamentul psihiatric.
Va recomand psihoterapie cognitiv-comportamentala, facuta cu un psihoterapeut bun, nu doar unul care va ofera un umar pe care sa plangeti. Cautati pe internet, in functie de orasul unde va aflati, sau chiar si in alt oras, urmand a face terapia pe skype sau alt program.
Toate cele bune!