Bună seara

Sanatatea mentala

Postata de MembruMobileApp150330210425652 cu 8 ani in urma.

Mă numesc zina am un băiețel de 12 ani...e bravo stăruitor ...dar Nustiu ce are ori nu își da interesul ..ori nu e atent ...dar greu memorează ...

Raspunsuri (2)

Psih. Marina- Lucica Balea

acum 8 ani

Draga Zina,
E posibil ca baiatul sa aiba un deficit de atentie, sau dificultati de concentrare. E nevoie de o evaluare mai complexa, pentru a sti exact care e dificultatea cu care se confrunta. Deasemenea ar trebui sa vedem cand a aparut problema si in ce context. Ai nevoie de sprijinul unui psiholog. Daca vrei sa inlaturi aceasta problema,te astept cu drag la cabinet .
Psih. Marina Lucica Balea

FreeStyle11

acum 8 ani

Sunt multe explicatii, unele din ele fiind lipsa interesului sau a chefului mai ales ca incepe incet incet adolescenta si pt el.Dar nu sunt neaparat acestea, daca chiar vedeti ca e mai mult decat atat, mergeti cu el la un consilier alk scolii, sau la psihologul scolii.Nu cred ca vreti sa dati bani multi pt o chestie care se poate vedea usor prin ochii unui specialist, mai ales ca se poate trata destul de bine, asta in cazul in care nu exista ceva mai grav care trebuie tratat la un psihoterapeut specializat.