Ar fi bun Sedatif PC?A mai luat cineva?E bun?

Sanatatea mentala

Postata de Number cu 8 ani in urma.

Am deseori stari de tensiune emotionala ,incordare psihica,anxietate,neliniste ...si vreau sa va intreb daca pot lua Sedatif PC?A mai luat cineva?E bun?Credeti ca m-ar putea ajuta?Scrie ca nu are nicio reactie adversa..M-ar putea linisti,calma?Cine a mai luat?

Raspunsuri (4)

mary321

acum 8 ani

buna, in legatura cu sedatif pc, am luat si eu. e foarte bun. te calmeaza si te simti mai linistita.

Psihoterapeut Gabriel Pîrvan

acum 8 ani

Buna ziua,

Number, uneori anxietatea este produsa de felul in care gandim, de ideile si convingerile noastre disfunctionale , de care, de multe ori, nu suntem constienti. In asemenea situatii, pastilele, ceaiurile etc, nu modifca stilul de gandire si convingerile noastre eronate . Prin urmare, nu actioneaza asupra cauzelor ci, cel mult asupra efectelor. De aceea este posibil sa te simti un pic mai bine cand ei ceaiuri sau pastille, dar, cum reduci doza sau renunti la ele , starile de anxietate sa reapara cu si mai multa intensitate .
Stilul de gandire si convingerile disfunctionale pot fi modificate cu ajutorul psihologului in cadrul sedintelor de psihoterapie. Acestea se pot tine si online, efectele fiind la fel de bune:
http://www.psihoutil.ro/bine-ati-venit/psihoterapia-online-a-anxietatii/

Sper ca aceste informatii sa iti fie utile!

Cu bine,
Psihoterapeut Gabriel Pirvan
Telefon: 0764.443.184
E-mail: [email protected]
Site: www.psihoutil.ro

Psihoterapeut Gabriel Pîrvan

acum 8 ani

Noul an să vă aducă speranţă, sănătate şi fericire!
La mulţi ani!

Psihoterapeut: Gabriel Pȋrvan
E-mail: [email protected]
Telefon: 0764.443.184
Website:www.psihoutil.ro

Utilizator11549016485

acum 5 ani

Am luat eu. Cum mai spunea cineva te simti cumva ciudat. Eu incepusem sa vorbesc mai tare. Efectul a durat doar cat l-am luat. Nu aveam emotii, frici dar ma simteam indiferenta si somnoroasa.