ameteli

Sanatatea mentala

Postata de mariana729 cu 13 ani in urma.

Buna ziua! de o saptamana am ameteli mai ales cand ma aplec ,ele au inceput in prima zi mai rau,nu am putut sa ma ridic din pat de dimineata pana seara,apoi a 2 a zi am avut o durere de cap care nu mi-a trecut usor,va rog sa-mi spuneti spre ce cabinet sa ma indrept?multumesc!

Raspunsuri (18)

Iuli

acum 13 ani

Neurologie si ORL.

yo mas tu

acum 13 ani

luli, da cabeza mare mai ai ca le sti pe toate.. iti place sa te bagi in seama, jajja lasa lumea in pace, ca nu ai nimic in creier

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Medic Epuran

acum 13 ani

Mergeţi pt. a face un consult neurologic, cum bine v-a îndrumat şi utilizatorul Iuli

constantin

acum 13 ani

Incearca si terapii complementare:[email protected]

zoltan pasztai

acum 13 ani

Orice tip de ameteala trebuie tratata cu seriozitate , in primul rand vedeti tensiunea ( hipo / hiper) , vertij , probleme circulatorii la nivel cervico scapulo humeral , probleme de compresie la nivel de vertebre , contracturi si miogeloze la nivel gat , umeri etc . ochelarii daca nu trebuie sau nu trebuie schimbati etc !
daca aveti un dianostic va pot propune un program kinetoterapeutic pentru profilaxia secundara a centusrii cervico scapulo humerale .
Numai sanatate si zile minunate , iesiti la aer sa va oxigenati si sa va incarcati energetic , faceti o detoxifiere de primavara !
ZP>

elvis

acum 13 ani

Da si eu am ameteli dar in prezent mai usoare deoarece fac tratament de 5 ani pe aceasta tema am efectuat ceva investigatii gen analize tomografie si altele orl...dar pana la urma am incercat si consult la psihiatrie si aici am primit tratament pe baza a simptomelor pe sistem nervos ,a stresului, si mi sa recomandat alprazolam sau sanaz.,, si betasesrtc serlif , gium gium dar dupa atata timp e mai binisor dar in schimb mai am atacuri de panica mai usoare dar ele exista tot din cauza stresului dar am vrut sa scriu despre acest subiect ameteala deci aceste au fost investigatiile pe care leam facut

anes

acum 13 ani

eu cred ca tu tii cura pt slabit si de aici anemia care se manifesta asa.incearca sa-ti controlezi organismul(nu flaminzindu-l).cauta o dieta adecvata starii tale de sanatate.succes

help

acum 13 ani

Nu va impacientati. Poate fi vorba de o spondiloza cervicala (boala secolului in care traim). Gimnastica medicala zilnica este tratamentul pe car eil folosesc cu mult succes in prezent.

dana

acum 13 ani

... eu ma lupt cu aceste stari de 8 ani .. medicii mi-au spus ca nu am decat o cadere puternica de vitamine , iar starea este accentuata si de stres..... acum reusesc sa-mi controlez atacurile de panica ... cum spunea si un domn mai sus , iesiti si va oxigenati creierul , ganditi pozitiv... parerea mea este ca gandirea pozitiva va fi cea mai utila in starile acestea ... si acceptati " boala " ... sanatate maxima ....

alina

acum 13 ani

dana vezi sa nu ai doamne fereste vreun pui de diabet ti-ai facut analizele specifice acestei boli? pt ca sunt cam multi ani de cand tu ai aceste ameteli. pot fi interpretate si ca niste vartejuri specifice bolnavilor de diabet.
aaaaaaaa si fetelor sa nu radeti dar mia poate fi si de la masele de minte. eu asa am patit cu urechea....ma durea groaznic si am fost la ORL dar nu aveam nimic si apoi dupa ce am scapat de masele de minte nu am mia avut probleme.....
multa sanatate!!!!

Cabinet Lacrima Naturii

acum 13 ani

tel de la cabinet 0762340433 pentru a cere sfatul.Eu l-am primit cel mai potrivit si va recomand cu incredere

chrystall

acum 13 ani

Eu am avut ameteli si am luat glucofer(de la naturiste). Poate ai anemie, lipsa de fier. Incearca sa iei, ca rau nu iti fac. Eu am avut ameteli, si in pat, cand ma invarteam de pe o parte pe alta, parca eram pe alta planeta. A fost o senzatie groaznica si m-am panicat. NU mai patisem asa ceva. Medicii au si ei rolul lor, ar eu inca nu il vad. Mama nu vede cu un ochi deloc, de la o operatie de cataracta, are o hepatita C, si a primit un tratament, ca i s-au dublat TGO ,TGP. Ma intreb care mai e rolul lor in viata noastra? Ca eu nu-l mai vad... Asa ca prefer sa ma tratez singura, ca am ajuns sa stiu mai multe despre boli decat stiu ei. Trist , dar asta e in Romania! Am fost la cel mai bun doctor din Bucuresti si degeaba! Doar cheltuieli, sperante neimplinite, timp si durere! Dar eu zic sa incepi cu glucofer! Cat mai repede! Succes!

mariana729

acum 13 ani

multumesc pt toate raspunsurile,multumesc chrystall si eu am avut nenorocul sa nu prea intilnesc medici priceputi!

viorica

acum 13 ani

Si eu am avut astfel de ameteli, mai ales la schimbarea pozitiei capului. Am luat Betaserc suficient de mult si nu a avut efect. Am incercat si la div medici neurologi de unde am plecat cu o punga de medicamente, de fiecare data altele, fara rezultat. Incercati sa obtineti un consult la Institutul de fono-audiologie si chirurgie functionala-ORL "Prof.Dr.D.Hociota" tel 021-410.21.70 Trebuie sa aveti la dvs. trimitere de la medicul de familie si ve-ti primi programare. O sa ramaneti mirati cat de simpla este procedura si este non invaziva. Este vorba de repozitionare otoliti.... puteti afla despre ce este vorba citind pe net. Incercati merita...Nu costa nimic si in cateva vizite, (eu am rezolvat din doua) se rezolva problema. In Romania nu se uziteaza inca acest control al pozitionarii otolitilor., multi dr nici nu au auzit inca de acest lucru. Credeti-ma am fost la nenumarati medici, am nighitit diverse medicamente si nimic pana am aflat de acest procedeu. Va urez succes din inima

madalina

acum 8 ani

Viorica,vrei sa zici ca dupa acest procedeu de repozitinare nu mai ametesti?

alina

acum 13 ani

cred ca este vorba de astemia de primavara pt ca si eu patesc la fel......sau vezi sa nu fi insarcinata. daca totusi e de la astemie cel mai bine este sa-ti cumperi niste multivitanime efervescente....sau doamne fereste sa nu ai problete cu tensiunea, cu inima ca atunci ar trebui sa consulti un doctor.
mama patea asa cand se apleca chiar si pt cateva secunde dar la ea era de la grasimea depozitata pe inima si pe artere si avea un colesterol foarte mare. multa sanatate!

ALIN

acum 13 ani

Viorica poti sa dai mai multe detalii de vizitele tale la acest institut si cum au decurs lucrurile?multumesc