Ajutati-ma

Sanatatea mentala

Postata de Liudacikaal cu 12 ani in urma.

Buna. As vrea sa adresez o intrebare referitor la starea mea de moleseala si ceata. Am consultat toti medicii posibili si am facut toate analizele si totul e in regula, dar eu am aceeasi stare de ceata si parca nu sunt pe lumea asta...am moleseli si ameteli mari... care ar putea fii cauza? ajutatima va rog.mersi anticipat

Raspunsuri (8)

dorudopp

acum 12 ani

daca glicemia este buba, internati-va in spital si faceti toate investigatiile-endocrino si neuro. va doresc sa rezolvati si sa fiti din nou vesela si optimista.stati in aer liber si luati-va si o vacanta. cu bine.
doru

maria purece

acum 12 ani

e posibil sa ai paraziti,care se chiama toxocara canish.si eu iam avut greu iam descoperit.rau de tot m''am chinuit si nu stiam ce aveam.slabeam pe picioare.fa''ti analiza asta si apoi vezi.maria

Sara Cristina

acum 12 ani

Buna ziua,
Ac***a in vedere ca se exclude orice cauza medicala (in contextul in care spuneti ca ati fost la medic) putem lua in calcul o cauza psihologica. Apatia poate fi un mecanism de aparare prin care sa faceti fata unor situatii dificile de viata. Incercati sa identificati perioada in care aceasta stare a aparut. Ce s-a intamplat in viata dvs., ce schimbari sau evenimente au aparut. Psihoterapia este o metoda eficienta de a face fata acestor situatii si de a invata sa le gestionati pe viitor.

Psiholog Clinician si Psihoterapeut CRISTIANA POPESCU
Tel: 0732.901.623

Liudacikaal

acum 12 ani

Eu va multumesc mult pentru sfaturi. Asa cum am facut toate analizele si la paraziti, cred ca e pe fon psihologic pentru ca am avut foarte multe stresuri in ultima perioada...cred ca o sa ma adresez la un psihoterapeut...sper sa fie bine.. va doresc la toti numai sanatate si toate cele bune..

Sara Cristina

acum 12 ani

Buna ziua,
Ac***a in vedere ca se exclude orice cauza medicala (in contextul in care spuneti ca ati fost la medic) putem lua in calcul o cauza psihologica. Apatia poate fi un mecanism de aparare prin care sa faceti fata unor situatii dificile de viata. Incercati sa identificati perioada in care aceasta stare a aparut. Ce s-a intamplat in viata dvs., ce schimbari sau evenimente au aparut. Psihoterapia este o metoda eficienta de a face fata acestor situatii si de a invata sa le gestionati pe viitor.

Psiholog Clinician si Psihoterapeut CRISTIANA POPESCU
Tel: 0732.901.623

Sara Cristina

acum 12 ani

Buna ziua,
Ac***a in vedere ca se exclude orice cauza medicala (in contextul in care spuneti ca ati fost la medic) putem lua in calcul o cauza psihologica. Apatia poate fi un mecanism de aparare prin care sa faceti fata unor situatii dificile de viata. Incercati sa identificati perioada in care aceasta stare a aparut. Ce s-a intamplat in viata dvs., ce schimbari sau evenimente au aparut. Psihoterapia este o metoda eficienta de a face fata acestor situatii si de a invata sa le gestionati pe viitor.

Psiholog Clinician si Psihoterapeut CRISTIANA POPESCU
Tel: 0732.901.623

Liudacikaal

acum 12 ani

Eu va multumesc mult pentru sfaturi. Asa cum am facut toate analizele si la paraziti, cred ca e pe fon psihologic pentru ca am avut foarte multe stresuri in ultima perioada...cred ca o sa ma adresez la un psihoterapeut...sper sa fie bine.. va doresc la toti numai sanatate si toate cele bune..

dorudopp

acum 12 ani

buna
am avut o stare ciudata cu noduri in gat, nu puteam sa adorm decat in fotoliu si trageam greu aer. ma simt mult mai bine dupa un consult la psihiatru si un tratament dat de el. daca te intereseaza iti dau numele si adresa. nu costa nimic daca ai asigurare.
cu bine,
[email protected]