slabire

Sanatate prin sport

Postata de m@rynel@ cu 10 ani in urma.

asi dori sa imi spuneti ce pastile de slabire asi putea lua la varsta mea?va rog

Raspunsuri (3)

FreeStyle11

acum 10 ani

Pastilele de slabit nu sunt bune de nimic.Cea mai buna modalitate de a slabi este regimul combinatul cu exercitiul fizic.Nu inteleg cum de le este asa greu la unii sa faca sport, hai sa nu zic de regim, dar macar sport.Aveti vreun handicap de nu puteti sa faceti?Deci concluzia mea este sa lasi pastilele si sa te apuci de sport si regim.Slabesti repede si sanatos daca esti motivata.Mult succes!

m@rynel@

acum 10 ani

ms asa o sa fac

Valeriu

acum 10 ani

Lipsa de demotivare se datoreaza pe de o parte faptului ca nu poate fi cunatificat efotul destul de rapid
Cea mai simpla / ieftina / rapida solutie o reprezinta mersul pe jos. Este indicat sa efectuati MINIM 10.000 de pasi zilnic. Iar ca sa puteti contoriza acest lucru, puteti apela la un instrument de masura: PEDOMETRUL
Puteti gasi aici niste modele:
www.linemed.ro/pedometre

Daca doriti ceva suplimentar, va recomand si un analizor corporal.

www.linemed.ro/analizor-corporal-omron-bf511‎

Acesta returneaza mai multe rezultate comparativ cu alte produse si este validat clinic (ofera o acuratete buna a rezultatelor). Analizeaza grasimea viscerala (cea depusa in jurul organelor): cea mai periculoasa si de care trebuie sa scapati.

Mult succes!