Saraci si aici!!!

Sanatate prin sport

Postata de kumamoto cu 14 ani in urma.

Toata lumea ride si se teme de o juma de ora de miscare pe zi...nu aveti nici o intrebare? cum asa? Eu am in jur persoane care respecta dorinta mea de a merge la sala dar nu ar vrea sa ma urmeze (au guta...credeti-ma) si altii care rid si spun...." ei tu ai timp"...hei n-am timp imi fac timp...juma de ora doar!!! nu mai mult...si o poti face si acasa cu citeva sfaturi! serios si e asa de bine si incurajator!

tineti minte un trup sanatos va trebuie...in rest o sa fie multa armonie!!!!
cu mult drag!!!

Raspunsuri (8)

Dutza

acum 14 ani

Buna ziua!

Si cine suntem noi ca sa-i judecam?:(
Fiecare e liber sa faca ce doreste, eu pot doar sa sugerez, nimic mai mult. Fac sport de intretinere si ma simt minunat!

Toate cele bune!!!

Maria-Gabriela133909

acum 14 ani

Am inceput si eu sa alerg in parcul din apropierea casei ma simteam perfect........as dori sa fac din asta un obicei,sper sa-mi reuseasca

Adrian

acum 14 ani

Inainte de alergare mananci ceva?

mihaielasofia

acum 14 ani

Imi da-ti si mie niste sfaturi ce exerciti as putea face acasa ,ms.

Valentin

acum 14 ani

Yoga, aerobic, thay-bo, dans ... si multe altele. Trebuie s ai putina imaginatie.
Daca ai internet acasa poti sa vezi pe youtube numeroase exemple.

optimistu'

acum 14 ani

bag acasa pe seara in jur de 200 flotari , 150 genoflexiuni si 150 abdomene si ma simt minunat :D

maria

acum 14 ani

am, inceput si eu sa alerg cate 30-40 min si ma simt minunat plina de energie sper sa nu abandonez

mira

acum 14 ani

de 4 luni alerg in jur de 40-50 min de 4-5 ori pe saptamana nu maninc seara dupa ora 18 si nu am reusit sa slabes nici macar 1kg ,pute ti sa mi dati un sfat?