Durere spate

Sanatate prin sport

Postata de calin2000 cu 8 ani in urma.

Buna ziua. De ceva timp ma doare spatele. Acum vreun an au inceput niste junghiuri care au trecut insa cred ca au lasat aceasta durere in urma. Eu stau destul de mult la calculator si pozitia mea nu e tocmai buna si cred ca si de aici s-ar putea sa ma doara spatele. Zona in care ma doare e destul de ciudata. Ma doare tare spatele de fiecare data cand, in pozitie dreapta, incerc sa dau capul in jos. Simt durerea ca vine cumva din interior, nu de la suprafata. Ce as putea face?

Raspunsuri (1)

Dr. Chirila Ioan

acum 8 ani

Cauta un medic specialist in balneo-fizio-kinetoterapie. Pozitia, mai ales vicioasa, la calculator afecteaza coloana. Se amelioreaza, in special prin miscare.