Biochimia organismului

Sanatate prin sport

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

buna ,ma numesc crina din bc si nu stiu ce inseamna sideremie adica este analiza mea de 43.80 si as dori sa stiu de ce este scazuta multumesc

Raspunsuri (1)

vlad26

acum 16 ani

Sideremia inseamna analiza prin care se masoara nivelul fierului in organism.
//sfatulmedicului.ro/analize_medicale/f.html
Interpretarea o gasesti la linkul de mai sus. Introdu valoarea din analize si vei primi explicatiile de rigoare.