Biceps femural

Sanatate prin sport

Postata de Ana P. cu 13 ani in urma.

Buna seara!Numele meu este Ana si practic fitness-ul de trei ani....de ceva timp nu imi mai pot antrena femuralii cum trebuie,ma chinui si la indreptari si la flexii...prima data am crezut ca femuralul stang nu se dezvolta cum trebuie,in comparatie cu dreptul,dar acum...de la antrenament la antrenament,durerea e mai mare la femuralul drept,si e umflat,vizibil,se e f moale...se pare ca prob e la piciorul drept...ruptura nu cred ca e...dar atunci ce e:(:(:(:(:(?????

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 13 ani

Recomand consultul unui neurolog, caresă stabilească dacă deficienţa este a muşchiului propriu-zis sau a nervului care inervează muşchiul

Ana P.

acum 13 ani

Multumesc pentru raspuns!Dar pana ajung la neurolog,masajul cu bengay sau fastum gel ,ma va ajuta in vreun fel???:(:(

Medic Epuran

acum 13 ani

Dacă este o problemă musculară sau reumatică tratamentul cu antiinflamatorii gen Fastum gel ar putea ameliora situaţia.