varicela

Rujeola si alte boli ale copilariei

Postata de flavia34 cu 12 ani in urma.

e necesara incubarea la varicela? am fetita de 3 ani cu varicela de 2 zile abia i-au erupt dar nu are mancarimi,doar fegra mi-a facut cu o noapte in urma....in rest e ok...exceptant bubitele inestetice

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 12 ani

Incubarea? Cred ca va referiti la altceva... Incubatia este perioada in care virusul exista in corp dar inca nu s-a manifestat. La fetita s-a manifestat deja. Poate intrebari daca trebuie izolata. In acest caz da, este necesara izolarea completa timp de 2 saptamani.