varicela

Rujeola si alte boli ale copilariei Pneumonie variceloasa

Postata de KARMAYO cu 13 ani in urma.

fetita mea in varsta de 3 ani si 8 luni a facut varicela si de 2 zile tuseste foarte tare.ce medicamente ii pot da?o pot scoate afara sa o consulte un medic?

Raspunsuri (3)

mikmok

acum 13 ani

Ar fi bine sa mergi cu fetita la un control medical nu sa-i administrezi copilului medicamente din auzite. Mergi la medicul pediatru al fetitei si cu siguranta iti va da tratament.

Ionascu Andreea

acum 13 ani

Trebuie sa fii atenta ca micuta sa nu-si rupa crustele pentru a nu se suprainfecta. In cazul in care are febra, ar trebui sa ii administrezi un atitermic. Ar fi bine sa eviti sa scoti fetita afara, daca este posibil suna medicul sau cheama-l sa o consulte la domiciliu.

elena

acum 13 ani

Trebuie sa mergi la doctor cu copilul. O complicatie a varicelei este pneumonia variceloasa, de aceea copilul trebuie consultat de un medic. Poti chema salvarea acasa sau chiar medicul de familie este obligat sa vina. Sanatate!!